Årsmöte den 6:e maj

Föreningen kommer att hålla sitt årsmöte ONSDAGEN den 6:e maj 2009 kl 17:00
i Tändstickspalatset, Carnegie, Västra Trädgårdsgatan 15, Stockholm.

Kallelsen kommer att skickas ut till samtliga medlemmar, du finner den även här. Styrelsens årsberättelse samt revisionsberättelsen kommer att finnas på föreningens hemsida (länk) en vecka innan mötet och dessutom vid själva mötet.

Efter årsmötet kommer Dan Brändström att hålla ett kortare anförande om arbetet kring den europeiska stiftelseformen. Efter Dan Brändströms anförande (cirka 18.15) serveras en enklare förtäring och det kommer även att finnas möjlighet till en kortare rundvandring i Tändstickspalatset.

Anmälan om deltagande sker senast den 27 april via föreningens hemsida (länk) 

) eller till Stefan Einarsson, e-mail stefan.einarsson@hhs.se, eller telefon 08/736 9493.